شورای عالی حوزه های علمیه|نمایش جزییات خبر

خدمت رسانی به طلاب نعمتی بزرگ و مسئولیتی سنگین است

خدمت رسانی به طلاب نعمتی بزرگ و مسئولیتی سنگین است
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه خطاب به مدیران استانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: شما عزیزان در مسیر خدمت به سربازان مکتب امام صادق -علیه السلام- هستید و چه نعمتی از این بالاتر است؟! نباید جوری رفتار کنیم که خدایی ناکرده دل یکی از این سربازان حضرت بشکند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله جواد مروی در سی و هفتمین همایش مدیران مرکز خدمات، ضمن تسلیت شهادت امام صادق -علیه السلام- و بیان جایگاه ویژه مکتب جعفری در میان مکاتب مختلف اسلامی و غیر اسلامی، خطاب به مدیران استانی مرکز خدمات گفت: شما عزیزان در مسیر خدمت به سربازان مکتب امام صادق -علیه السلام- هستید و چه نعمتی از این بالاتر؟!
وی افزود: یک زمانی که به اتفاق اعضای شورای عالی در محضر مقام معظم رهبری -مد ظله العالی- بودیم، ایشان خدمت به سربازان حضرت حجت -عجل الله تعالی فرجه الشریف- را مسئولیتی بزرگ توصیف کردند و آن را از سنگین‌ترین مسئولیت‌های موجود در کشور بر شمردند.
عضو جامعه مدرسین ادامه داد: اگر خدمت به سربازان حضرت حجت -عجل الله تعالی فرجه- اینقدر اهمیت دارد که مقام معظم رهبری -مد ظله العالی- اینگونه می‌فرمایند، خوب شما نیز باید توجه داشته باشید که در چه مسیری گام بر می‌دارید.
وی افزود: ویژگی بسیار مهمی که حوزه‌های علمیه ما دارند این است که شخصیت‌ها و طلبه‌های فاضل بی‌ادعا مشغول درس خواندن، آموزش، تبلیغ و ... هستند و شما قطعا با بسیاری از این افراد برخورد داشته‌اید. 
 استاد برجسته حوزه ‌علمیه قم گفت: گل‌های زیادی در حوزه‌های علمیه رویش کرده‌اند که پرچم خدمت به مکتب اهل بیت -علیهم السلام- به دست این‌هاست. حال خدمت ببینید خدمت به این‌ها چقدر ارزش دارد؟ و انسان باید چقدر خداوند را بابت این نعمت شاکر باشد؟ نباید جوری رفتار کنیم که خدایی ناکرده دل یکی از این سربازان حضرت بشکند.
 
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.