شورای عالی حوزه های علمیه|نمایش جزییات خبر

تقویت معیشت طلاب در دستور کار حوزه‌های علمیه قرار دارد

تقویت معیشت طلاب در دستور کار حوزه‌های علمیه قرار دارد
حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان با بیان اینکه معیشت طلاب به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی در مسیر فراگیری علوم دینی است، گفت: طلاب نیز به عنوان قشری از مردم شریف، در بسیاری از موارد در مسئله معیشت خود با مشکل مواجه هستند و گرچه با نقطه مطلوب فاصله داریم؛ اما برنامه ریزی‌های خوبی در جهت تقویت معیشت و وضعیت زندگی طلاب صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین حسین رحیمیان موحد در اولین روز سفر به استان سمنان و در دیدار با رئیس شورای حوزه علمیه این استان، با اشاره به اقدامات و برنامه‌های صورت گرفته از سوی شورای عالی حوزه‌های علمیه اظهار داشت: اقدامات وبرنامه‌های خوبی در راستای تقویت حوزه‌های علمیه صورت گرفته و یا برخی از برنامه‌ها در دستور کار قرار دارد.

 

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه های‌علمیه با بیان اینکه معیشت طلاب به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی در مسیر فراگیری علوم دینی می‌باشد، تصریح کرد: طلاب نیز به عنوان قشری از مردم شریف، در بسیاری از موارد در مسئله معیشت خود با مشکل مواجه هستند و اگر چه تا نقطه مطلوب فاصله داریم اما برنامه ریزی‌های خوبی در جهت تقویت معیشت و وضعیت زندگی طلاب صورت گرفته و برخی از برنامه‌ها نیز در این محور در دستور کار قرار دارد.

 

رئیس هیئت مدیره مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، ضمن تقدیر از مدیر و کارکنان حوزه علمیه استان سمنان، خاطرنشان کرد: اقدامات و برنامه‌های خوبی در استان سمنان در دستور کار است و هدف ما از اینگونه سفرها تقویت نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف و از بین بردن آسیب‌هاست و استان سمنان با توجه به سبقه دیرینه خود، عالمان و بزرگان زیادی را در این استان شاهد بوده است و بسترهای مناسبی برای تقویت حوزه‌های علمیه در این استان وجود دارد.

دیدار با آیت الله شاهچراغی 21 خرداد

شایان ذکر است، آیت الله سید محمد شاهچراغی، رئیس شورای حوزه علمیه استان سمنان، نیز در این دیدار با تأکید بر لزوم حل شدن مشکلات معیشتی طلاب و روحانیون از سوی مسئولان ذی ربط حوزوی اظهار کرد: بهبود معیشت طلاب در دستور کار مسئولان حوزوی باشد.

 

وی افزود: با بهبود وضعیت معیشت طلاب و حل شدن مشکلات معیشتی آنان به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی طلاب می‌توان تقویت دروس حوزوی و بازخوردگیری و بازدهی بالاتر را شاهد بود.

 

آیت الله شاهچراغی همچنین با اشاره به لزوم تقویت بیش از پیش طلاب در حوزه آموزشی و پژوهشی تصریح کرد: امروز با جامعه‌ای با سواد و با تحصیلات بالا و با جوانان اهل علم و دانشگاهی مواجه هستیم که این امر نیازمند تقویت بیش از پیش طلاب در حوزه آموزشی و پژوهشی می‌باشد تا بتوان شبهات و توطئه‌هایی را که امروز از سوی دشمنان برای جوانان نشر و گسترش پیدا می‌کند را از طریق مبانی ارزشمند و گوهربار اسلام ناب محمدی (ص) پاسخگو بود.

 

رئیس شورای حوزه علمیه استان سمنان در پایان ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته از سوی شورای عالی حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: یکی از محوری ترین خصوصیات مردم ولایتمدار و انقلابی و غیور استان سمنان «وحدت» است و بحمدالله مردم استان سمنان، کسانی هستند که در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی خوش درخشیدند و لایق بهترین‌ها هستند و از اقدامات صورت گرفته و اقدامات در دستور کار شورای عالی حوزه و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه قدردانی می کنم.

۲۲ خرداد ۱۴۰۳
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.